Štěněcí info :
 

Cílem naší chovatelské činnosti je odchovávat welššpringršpaněly, kteří odpovídají standartu plemene z hlediska exteriéru, povahy a loveckých vlastností a nejsou zatížení dědičnými chorobami. K dosažení tohoto cíle hodláme využívat v chovu pouze jedince, kteří tato kritéria sami splňují a kteří mají předpoklady aby své přednosti předávali potomkům.

Štěňátka u nás vyrůstají přímo v naší domácnosti a jim i jejich matce věnujeme maximální péči. Postupně, jak rostou a vyspívají, tak je přivykáme běžnému životu, poslouchají naši oblíbenou hudbu, seznamují se s celým domem, s našimi dalšími psy a také objevují taje naší zahrady, kam se vydávají na objevné cesty. Štěňátka od nás odcházejí ke svým páníčkům mezi 8. až 9. týdnem svého života. V té době mají za sebou základní vakcinaci a jsou pravidelně odčervována.  Všechna jsou výhradně čipovaná a s nekupírovaným prutem. Majitel od nás dostane, spolu se štěňátkem průkaz původu, očkovací průkaz, kupní smlouvu a stručný návod týkající se způsobu krmení, výživy a rad jak se sžít se svým novým psím kamarádem.

Novým majitelům našich štěňátek poskytujeme široký chovatelský servis, jehož součástí je pomoc při výchově a výcviku, přípravě na výstavu a při úpravě srsti. Vždy však záleží na majiteli zda a v jaké míře tuto nabídku využije.

Našim štěňátkům hledáme páníčky, pro které bude jejich pejsek především kamarádem a kteří jim poskytnou svou lásku a budou s ním vykonávat jakoukoli činnost, aby se ve svém welššpringřím životě nenudil. Budeme samozřejmě rádi, když bude mít nový majitel zájem zúčastnit se se svým pejskem výstavy nebo jakýchkoli zkoušek. Nikoho však nehodláme k podobné činnosti nutit.

Jsme, jako chovatelé, velmi rádi, když nás majitel štěněte z našeho odchovu informuje o všech důležitých událostech, které jeho pejska během celého jeho života potkají. Může tak učinit slovem, písmem i obrazem. Počítáme i s tím, že ne všechny zprávy budou pouze pozitivní, ale takový už je život.

 

 

 

Naše nejnovější chovatelské záměry zveřejníme brzy

na této stránce.

 

 

 

 

 

 

Máte-li zájem o štěňátko „vančátko“ z naší chovatelské stanice tak

nás, prosím, kontaktujte!

Naše nejnovější chovatelské záměry
zveřejníme brzy na této stránce.